All for Joomla All for Webmasters

ispartacozum.com Haberi

 

 

“Dersimiz sağlıklı hayat”

11 Kasım 2017, 11:26

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı kapsamında Yrd. Doç. Dr. Gülçin Şatır yürütücülüğünde hazırlanan ‘’Dersimiz Sağlıklı Hayat ‘’ projesinin ilk etabı Halıkent İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

Proje 4.sınıf öğrencilerine yönelik yeterli ve dengeli beslenmenin önemi, doğru besin tercihi, besin öğeleri, besin grupları, beslenme sağlık grupları, beslenme sağlık ilişkisi ile ilgili kavramları öğretmeyi, yanlış uygulamaları düzeltmeyi, doğru beslenme alışkanlıkları kazandırmayı amaçlamaktadır.

Proje çerçevesinde TÜBİTAK temsilcisi Ordu Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Kenan Demirel ile Süleyman Demirel Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’ndan Yrd. Doç.Dr. Ahmet Yıldırım ve Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr.Gülçin Şatır, Doç. Dr. Şükran Özkahraman Koç, Dr.Serpil Özbaş  tarafından ilimiz Halıkent İlkokulu’na proje amaçlı ziyarette bulundular.

Ziyarette sağlıklı beslenme ile ilgili çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. TÜBİTAK temsilcisi Prof. Dr. Kenan Demirel: ’’Yaklaşık bir aydır uygulanan proje  çalışmalarında okulumuz öğrencilerine sağlıklı beslenme ile ilgili farkındalık oluşturmuşuzdur. Projeyi yürütücüsü arkadaşlarımıza ve projeye destek sağlayan okulumuzun değerli öğrencilerine ve okul müdürü Muzaffer Sarışahin ile sınıf öğretmeni Gülay Dinçer’e teşekkür ediyorum’’dedi.

Bir aydan bu yana devam eden proje çalışması öğrencilere dağıtılan beslenme çantaları ve plaket töreni ile sona erdi.